Buggygym czyli trening z wózkiem dla Mam!

W związku ze zbliżającym się wydarzeniem Wyścigi Wózków 2017 w Szczecinie postanowiliśmy przygotować wraz z organizatorką całego przedsięwzięcia Panią Agnieszką wspólny wpis w którym zachęcimy do udziału w imprezie oraz przedstawimy ideę Buggygym. Zapraszamy do czytania!

Czym w ogóle jest Buggygym?

Buggygym to stowarzyszenie które zostało założone przez młodych, aktywnych Rodziców dla innych Rodziców! Wśród członków są m.in. lekarze, fizjoterapeuci, instruktorzy fitness i pedagodzy. Biorąc pod uwagę różne czynniki stowarzyszenie stworzyło ciekawy, rozwijający, ale przede wszystkim bezpieczny program treningowy dla młodych Mam.

Mamy – to one spędzają większą część czasu z dzieckiem i to one borykają się z różnymi problemami po porodzie. Poczynając od fizycznych zmian które zachodzą w ich ciele po urodzeniu Dziecka, a kończąc na poczuciu izolacji jakie spotyka je podczas wczesnego macierzyństwa.

Treningi Buggygym pomagają zażegnać wszystkie dolegliwości i przynoszą wiele korzyści Mamie i jej Maleństwu!

Po pierwsze – odbywają się na świeżym powietrzu, a to zaleta sama w sobie. Dziecko ma kontakt z przyrodą, poznaje otoczenie i rówieśników.

Po drugie – Mama codzienną rutynę jaką jest spacer z dzieckiem zamienia na przygodę dla Malucha i czas dla siebie.

Ćwiczenie z planu treningowego Buggygym

Jak wygląda trening Buggygym?

Podczas ćwiczeń Mama i Dziecko czują się bezpiecznie bo mają siebie nawzajem obok, a to kwestia niezwykle ważna dla obu stron.

Bardzo istotnym czynnikiem przemawiającym za ćwiczeniami pod okiem przeszkolonego trenera Buggygym jest także to, że eliminuje on z treningu elementy niebezpieczne dla kobiet po porodzie i skupia się na wzmacnianiu tych partii mięśniowych, które podczas ciąży, porodu i wczesnego macierzyństwa są najbardziej osłabione.

Poza pozytywnym wpływem na ciało Mam ważnym aspektem jest też fakt, że mogą spędzić czas z innymi kobietami o podobnych doświadczeniach. Mamy czują się w pełni zrozumiane, nawiązują się nowe relacje, wszystkie nawzajem się wspieramy i nawet jeśli zdarzy się, że Malec drze się wniebogłosy (nawet mój) to mamy ten komfort, że jesteśmy wśród osób które nas nie oceniają, a wręcz rozumieją i pomagają.

Trening odbywa się na leśnych alejkach, w parkach, na osiedlach – wszędzie tam, gdzie Mamy chodzą na spacery ze swoimi pociechami. Przykładowe ćwiczenia jakie wykonujemy to wykroki z wózkiem, marsz, przysiady i wiele innych.

Jedno z ćwiczeń z planu treningowego Buggygym

Wyścigi Wózków 2017. Co to takiego?

Przede wszystkim jest to świetny sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie.

Na terenie całej Polski 23 Kwietnia odbywać się będą wydarzenia związane właśnie z ideą Buggygym. Chętni rodzice wraz ze swoimi dziećmi będą mogli wziąć udział w różnorakich konkurencjach sportowych. Zobaczyć, a także czynnie udzielać się w treningach organizowanych przez certyfikowanych trenerów Buggym. Partnerzy akcji, w tym także Urodziny w Szczecinie, przygotowują moc atrakcji, a wszystko to dla Maluszków i ich rodzin!

Zachęcam wszystkie Mamy żeby 23 Kwietnia przyszły zobaczyć, że Buggygym to świetny sposób na aktywność! Urodzenie dziecka to nie koniec „świetności” Kobiety – to dopiero jej początek. Mamy nie powinny zamykać się w domu tylko robić coś dla siebie. Realizować swoje pasje, dbać o zdrowie. Szczęśliwa Mama to szczęśliwe Dziecko – wiem co mówię bo sprawdza się to u mnie! 🙂